2010. szeptember 27 - Eötvös-ünnepség iskolánkban «« vissza ««

Minden tanév elején, lehetõleg szeptember 25-én (ez az egykori névadó ünnepség és szoboravatás dátuma), de mindenképp e nap körül, azért is, hogy az iskola új diákjai megtudják, ki is volt Eötvös József és miért viseli iskolánk az õ nevét - szóval egy szeptember végi napon iskolánk Eötvös-ünnepséget tart. Így történt ez most is.

A kis ünnepség programjában  a végzõs diákok tolmácsolásában, újszerû, kötetlen formában információk hangzottak el az iskolaalapító Eötvös Józsefrõl, amit az igazgató úr ünnepi beszéde majd az Eötvös -szobor hagyományos megkoszorúzása követett. Ezt követõen az Eötvös Alapítvány elnöke átadta az évfolyamelsõket megilletõ pénzjutalmakat és ismertette az aktuális, tanulmányi ösztöndíjra vonatkozópályázati kiírást.

Az elõzõ év tanulmányi eredményei alapján, mint évfolyamelsõk, pénzjutalomban részesültek:

Benedek Emõke, XII.C., 9,63, 200 lej

Kolumbán Ádám Ervin, X.A., 9,56, 200 lej

Dénes Rita, XI.A., 9,65, 200 lej

Kerekes Károly, XII. E/H, 150 lej

Szabó Aranka, XIII.H., 9,25, 150 lej

József Timea, XI.B.szakm., 8,40, 100 lej.

Gratulálunk és további jó tanulást kívánunk nekik!

Az ünnepélyt a Boróka néptáncegyüttes egy csoportjának színvonalas tánca zárta. Errõl néhány kép: